تبلیغات
آزادی 57 - گل طلایی احمدی‌نژاد با واگذاری استقلال و پرسپولیس به هواداران
 
آزادی 57
بیا بروز باشیم
درباره وبلاگ


اینجا خورشید هیچوقت غروب نمیکنه! نه من میخوابم و نه تو باید بخوابی! همش بیداریم. از همه چی برای هم حرف میزنیم. از همه چی... فناوری و تکنولوژی های جدید، سیاسی، علمی، فرهنگی، تاریخی، اجتماعی، هنری، ادبی و ...
نخوابیا ؟!
مدیر وبلاگ : علی قربانی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
دوست دارید آزادی 57 بیشتر از کدوم اینا مطلب بزاره ؟
گل طلایی احمدی‌نژاد با واگذاری استقلال و پرسپولیس به هواداران

 

هم‌زمان با پایان لیگ برتر و در شرایطی که تیم ملی برای دیدارهای سرنوشت‌ساز انتخابی جام جهانی در خردادماه آماده می‌شود، رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رئیس سازمان تربیت بدنی، دستور واگذاری سهام باشگاههای ورزشی استقلال و پیروزی به طرفداران آن در راستای اجرایی نمودن اصل 44 قانون اساسی را صادر كرد.

به گزارش رجانیوز، دکتر احمدی‌نژاد خطاب به علی‌آبادی نوشت:

فوتبال ورزش زیبا مهیج و پرطرفداری است كه به واسطه جذابیت های خاص آن به عنوان ورزش برتر كشور مطرح است و باشگاه های فرهنگی- ورزشی قدیمی استقلال و پیروزی دارای میلیون ها هوادار در سراسر كشور بوده و طی سالیان متمادی افتخارات فراوانی برای ایران عزیز به ارمغان آورده اند، به طوری كه به مثابه ستون فقرات تیم ملی فوتبال عمل كرده اند. مردم عزیز ما نیز عموماً به تحولات این دو باشگاه حساسند و علاقه‌مندند این دو باشگاه همواره در اوج باشند...

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر چه دولت در سال های گذشته همواره با حمایت از این دو باشگاه در راستای شادی مردم و هواداران آنها از هیچ تلاش و كوششی فروگذار نكرده اما به منظور ارج نهادن به علاقه و احساسات پرشور و ارزشمند مردم و توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر این باشگاه ها لازم است طرح واگذاری این دو مجموعه بزرگ ملی به طرفداران تیم ها در دستور كار قرار گیرد.

ظاهراً تاكنون افراد و گروه های مختلفی برای دریافت سهام این دو باشگاه اعلام آمادگی نموده اند اما با توجه به این كه استقلال و پیروزی متعلق به همه مردم ایران هست، شایسته است در راستای گسترش نشاط و شادابی در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان عزیز و در پاسخ به خیل هواداران و اعمال مدیریت قوی و مناسب ، سهام این باشگاه ها در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

لذا مقتضی است اقدامات لازم جهت واگذاری سهام این دو باشگاه به مردم با استفاده از راه كارهای قانونی و در راستای اجرایی نمودن اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته و نتیجه به این جانب اعلام گردد.

اما بنا بر گزارش شبکه ایران، برخی افراد که در سال‌های اخیر تمایلی به واگذاری دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس نداشتند، حالا با صدور دستور رئیس‌جمهور این مسئله را با مسائل سیاسی گره می‌زنند، اما صاحب‌نظران عرصه ورزش این دستور را بسیار مبارک دانستند چرا که بالاخره پس از سال‌ها آرزوی خانواده فوتبال به ویژه هواداران این دو تیم نامی پایتخت برآورده شد تا دیگر مجموعه سازمانی عریض و طویل این دو تیم از بودجه ‌دولت ارتزاق نکند.

پیش از این نیز برخی دولت‌مردان در دولت سابق به دنبال اجرای چنین طرحی بودند اما برخی "ترس های اجرایی" از این که "چه کسانی مدیریت این دو تیم را در دست گیرند" باعث شد تا این تصمیم هیچ گاه اجرایی نشود.

احمدی نژاد اما این تصمیم را همچون سایر تصمیم‌هایی که دولت‌های گذشته "وعده" دادند، "اجرا" کرد تا نشان دهد جرأت "مدیریت" کردن را در کشوری که هزینه "تصمیم نگرفتن" در آن بسیار زیاد است، دارد.

این در حالی است که صاحبنظران معتقدند پتانسیل طرفداری کم سابقه مردمی از این دو باشگاه می تواند جایگزین خوبی برای تامین مالی آن‌ها از بیت المال باشد.

ضمن آن که این تصمیم مدیریتی، سبب خواهد شد تا پاسخگویی مدیران این دو باشگاه پر طرفدار به هوادارانشان کاملا منطقی و شفاف شود.

صاحب نظران و دست‌اندرکاران اجرایی ورزش همچنین با مطلوب دانستن این دستور ابراز امیدواری کردند تا فوتبال ایران در آستانه آغاز نهمین دوره لیگ حرفه‌ای خود گامی ارزنده به سوی کسب معیارهای حرفه‌ای شدن بردارد و رسما به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کند شایستگی‌های لازم برای رسیدن به مدارج حرفه‌ای را داراست، چرا که یکی از شروط کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ابلاغ عنوان حرفه‌ای به فوتبال ایران بحث اجرایی شدن مدیریت‌های خصوصی در باشگاه‌های پرطرفدار ایران است.

نامه رئیس جمهوری به محمد علی‌آبادی مبنی بر اجرایی شدن واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مردم و هواداران واقعی آنها با استقبال چهره‌های شناخته‌شده ورزشی هم ‌رو به رو شد به گونه‌ای که عزیزالله محمدی دراین باره می‌گوید: "با توجه به دستور رییس جمهوری مبنی بر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به طرفداران، این دستور به زودی اجرایی شود. این دستور بسیار خوب و بجا بود و سبب می‌شود اجرای این امر سرعت بیشتری به خود بگیرد."

رئیس سازمان لیگ با اشاره به این که بر طبق اصل 44 قانون اساسی این باشگاه ها باید خصوصی شوند، توضیح‌می دهد: "این دو باشگاه وابسته به سازمان تربیت بدنی هستند و به طور حتم این امر باید اجرایی شود. پیش از این نیز با توجه به دستور کنفدراسیون فوتبال آسیا، باشگاه‌های صنعتی ایران خصوصی شده بودند و مشکل ما تنها این دو باشگاه بود. با توجه به این که به کنفدراسیون فوتبال آسیا تعهد داده‌ایم که تا سال آینده تمامی باشگاه‌های ما خصوصی خواهند شد حالا دیگر هیچ نگرانی خاصی نداریم چون بالاترین مقام اجرایی کشور دستور اجرای این مسئله را صادر کرده و حالا باید با تمام قوا به دنبال اجرایی این مسئله باشیم."

سیدکاظم اولیایی عضو هیات رئیسه سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال نیز با ایده‌آل خواندن این حرکت رئیس‌جمهور گفت: "دستور خوب رئیس جمهور برای واگذاری سهام سرخابی‌ها، نیاز به اجرای قوی دارد و درصورت اجرای صحیح آن شاهد تحول عظیمی در فوتبال ایران خواهیم بود."

وی که در سالیان اخیر به دنبال اجرایی شدن چنین طرحی بود، پس از ابلاغ دستور دکتر احمدی‌نژاد به رئیس سازمان تربیت بدنی توضیح می‌دهد: "راهکارها در اجرای دستور رئیس جمهور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا با درست انجام شدن واگذاری سهام این 2 باشگاه، تحولی عظیم و اثرگذار در ورزش کشور و به‌ویژه فوتبال، شاهد خواهیم بود. همانطوری که رییس جمهوری نسبت به آن تاکید کرده اند، سهام این باشگاه باید در اختیار مردم، پیشکسوتان و بنگاه های اقتصادی بزرگ قرار گیرد."

اولیایی با اشاره به این که واگذاری استقلال و پرسپولیس به مردم می‌تواند بار مالی بسیار زیادی را از روی دوش دولت بردارد، در ادامه گفت: "حضور بنگاه‌های اقتصادی بزرگ در این دو باشگاه می‌تواند بسیاری از مشکلات مالی پرسپولیس و استقلال به عنوان دو تیم پرطرفدار فوتبال کشور را از بین ببرد. باید کارگروهی با حضور مدیران گذشته و فعلی این دو باشگاه تشکیل شود زیرا آنها به خوبی این موضوع را در زمان مدیریت خود کارشناسی کرده اند. این کار گروه به دلیل شناخت خوبی که از وضعیت این دو باشگاه دارد می تواند به بهترین شکل در فروش سهام سرخابی‌ها تصمیم گیری کند. فوتبال ایران در نهایت باید یک روز این مسیر را طی کند و معتقدم هر چه زودتر بتوانیم باشگاه‌های خود را خصوصی کنیم موفق‌تر خواهیم بود."

بدون تردید صدور چنین دستوری می‌تواند سرآغازی برای خصوصی سازی عمومی در عرصه ورزش ایران و در راستای اجرای اصل 44 و "مردمی کردن اقتصاد" باشد.

با این حال نباید از نظر دور داشت که برخی مضیقه های اجرایی درباره چگونگی اجرای این تصمیم مهم از جمله چگونگی عرضه سهام و یا چگونگی کشف ارزش واقعی و معنوی این 2 باشگاه در بورس، حتماً باید در انجام این دستور لحاظ شود تا این تصمیم مبارک، زمینه برخی سودجویی‌ها از محبوبیت چندین ده ساله این دو باشگاه را فراهم نکند.

منبع : رجا نیوز

انتخابات ریاست جمهوری دهم – آزادی 57

نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 12 شهریور 1396 08:00 ب.ظ
Great web site you've got here.. It's hard to find excellent writing like yours
these days. I honestly appreciate people like you! Take care!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :