تبلیغات
آزادی 57 - عدم اعتقاد برخی از اصلاح طلبان به محال بودن تناقض!
 
آزادی 57
بیا بروز باشیم
درباره وبلاگ


اینجا خورشید هیچوقت غروب نمیکنه! نه من میخوابم و نه تو باید بخوابی! همش بیداریم. از همه چی برای هم حرف میزنیم. از همه چی... فناوری و تکنولوژی های جدید، سیاسی، علمی، فرهنگی، تاریخی، اجتماعی، هنری، ادبی و ...
نخوابیا ؟!
مدیر وبلاگ : علی قربانی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
دوست دارید آزادی 57 بیشتر از کدوم اینا مطلب بزاره ؟
عدم اعتقاد برخی از اصلاح طلبان به محال بودن تناقض!

 

یکی دیگر از دلایلی که برای جلعی بودن نظرسنجی ها مطرح می کنند این است که اقشار جامعه ناامید شده و مشارکت اجتماعی به حداقل برسد و لذا مهندس موسوی با قاطعیت کمتری! بر دکتر احمدی نژاد پیروز گردد اما سوال این است که بالاخره خواهان مشارکت بیشتر مردمی هستید یا خیر؟ اگر هستید پس چرا با لایحه کاهش رأی مخالفت کردید و اگر موافق نیستید پس چرا چنین تحلیل هایی را ارائه می کنید؟

همانطور که تنور انتخابات روز به روز به گرمی بیشتری می گراید، هر روز شاهد اتفاقات عجیب و غریب در صحنه سیاسی کشور هستیم، یک قاعده عقلی در فلسفه هست که بیان می دارد « اجتماع نقیضین محال است» یعنی امکان ندارد که دو امر متناقض اتفاق بیافتد، مثلا یک چیز نمی تواند هم صحیح باشد و هم غلط، و یا انسان نمی تواند هم به یک چیز مشخص اعتقاد داشته باشد و هم نداشته باشد! اما ظاهرا طیف هایی در صحنه سیاسی کشور ظهور پیدا کرده اند که چندان به این قاعده عقلی اعتقادی ندارند و در پیشگاه آنان، تحقق متناقضین امری ممکن و حادث است ...

 

به عنوان مثال چند روزی است بحث نظرسنجی های سایت ها و مراکز، دستمایه تبلیغات تخریبی توسط این گروه گردیده است. این افراد مدعی هستند که نظر سنجی های فعلی جعلی بوده و نظرسنجی هایی که افراد یا مراکز وابسته به آنان منتشر می کنند حقیقی است، در این نظرسنجی ها مهندس میرحسین در منفی ترین حالت رأی ای همانند دکتر احمدی نژاد، در حالت غیر منفی و منطقی رای مهندس میر حسین 30 درصد بیشتر و در حالتی که مشارکت مردمی از 65 درصد افزایش یابد آرای ایشان دو برابر دکتر احمدی نژاد است. این افراد در ادامه بیان می دارند که به خاطر همین مسأله است که نظرسنجی های جعلی منتشر می شود که اقشار جامعه ناامید شده و مشارکت اجتماعی به حداقل برسد و لذا مهندس موسوی با قاطعیت کمتری! بر دکتر احمدی نژاد پیروز گردد.

از طرف دیگر بیان می کنند که برخی از اصولگرایانی که حاضر به حمایت رسمی و علنی از آقای احمدی‌نژاد نشده‌اند، این نظرسنجی‌های غیرواقعی می‌تواند آن‌ها را به این شبهه بیندازد که اکنون که اکثریت مطلق جامعه از آقای احمدی‌نژاد حمایت می‌کند و پیروزی وی قطعی است، چرا آن‌ها در حمایت از وی وارد میدان نشوند!
در این بین چندین نکته در چنین تحلیل هایی به چشم می خورد که سؤالاتی را ایجاد می کند و ما به چندین مورد آن اشاره می کنیم:

اولا ادعا می شود که نظر سنجی هایی که منتشر شده جعلی می باشند اما بعد از مدتی از منابعی نام می برند که یا شخص!! هستند و یا مرکز معتبر و طبق نظرسنجی های آنان آرای مهندس موسوی بسیار بالاتر است. اما معلوم نیست که این افرادی که نظرسنجی می کنند چه کسانی هستند و یا مراکزی که ادعا می شود نام شان چیست و به کجا وابسته هستند؟ حداقل به عنوان مثال نامی هم برده نمی شود! نکته جالب آن است که بدون هیچ دلیلی نظرسنجی های موجود را جعلی و با تمام قدرت نظرسنجی های خود را واقعی جلوه می دهند! 

دوما از آن جا که فعالیت های غیر واقعی ممکن است در برخی از ستادهای همسو با همین افراد انجام بپذیرد، این افراد نیز به کیش خویش می پندارند که حامیان دکتر احمدی نژاد نیز قاعدتا باید از همین روش ها استفاده کنند و لذا بر این اساس تحلیل هایی ارائه می کنند که در واقع دست پیش گرفتن است، هیچ کس نیست که نداند مراکز نظرسنجی که به اصطلاح این مدعیان معتبر هستند در دوره پیشین انتخابات چه آمارهای غیر واقعی و دروغینی منتشر می کردند!!! در نتیجه به راحتی معلوم است که چه افرادی درصدد جعل نظرسنجی های دروغین برای رسیدن به اهداف خویش هستند.

سوما اگر این افراد مدعی هستند که حامیان احمدی نژاد از رأی آوری ایشان مطمئن هستند، باید سؤالی را جواب بدهند و آن این است که پس حامیان چه انگیزه ای برای جعل نمودن نظرسنجی ها دارند؟ بویژه آن که حامیان اصولگرا نسبت به مسائل مقید بوده و چنین اقداماتی را خلاف شرع می دانند؟

چهارم آن که در برخی از این تحلیل های رقیبان آمده است که مهندس میرحسین دو برابر دکتر احمدی نژاد رأی آورده و بدون تردید بر کاخ ریاست جمهوری وارد خواهد شد، حال سؤال این است اگر شما بدین اطمینان رسیده اید پس این همه تلاش،سعی، تخریب، هزینه های سنگین تبلیغاتی، سخنرانی ها و سفرهای استانی، تحلیل های مغرضانه و ... برای چه؟ اگر واقعا مهندس موسوی رأی خواهد آورد پس چرا این همه هیاهو؟ 

پنجم آن که برخی از اصلاح طلبان معتقدند با افزایش مشارکت عمومی مردم در انتخابات رأی دکتر احمدی نژاد کاهش یافته و در عوض رأی مهندس موسوی به شدت افزایش می یابد و لذا این نظرسنجی ها در جهت دلسردی افراد جامعه و در نتیجه کاهش مشارکت مردمی و در انتها رأی آوردن دکتر احمدی نژاد است! این جاست که واقعا تناقض گویی این افراد به اوج خود رسیده و این یقین را بر مخاطبین ایجاد خواهد کرد که این افراد به محال بودن تناقض اعتقادی ندارند!!

اشکال این سخن آن است که اگر مطلوب دکتر احمدی نژاد و حامیان وی کاهش مشارکت عمومی مردم بود، پس چرا لایحه کاهش سن رأی دهندگان را به مجلس ارائه کردند؟ و اگر شما خواهان افزایش مشارکت اجتماعی هستید چرا در آن زمان به شدت با این طرح مخالفت کرده و در رسانه های خویش جنجال های تبلیغاتی بر علیه این لایحه بوجود آوردید؟ بالاخره خواهان مشارکت بیشتر مردمی هستید یا خیر؟ اگر هستید پس چرا با لایحه کاهش رأی مخالفت کردید و اگر موافق نیستید پس چرا چنین تحلیل هایی را ارائه می کنید؟

و نکته آخر این که این افراد از آنجا که فکر می کنند دیگران نیز مانند خودشان هستند و پیرو سمت و سویی هستند که نفع شان در آنجا تأمین می شود، رفتار اصولگرایان را نیز بر همین مبنا تحلیل می کنند، در حالی که باید بدانند که درست است که برخی از اصولگرایان ممکن است به صورت علنی حمایت خویش را از دکتر احمدی نژاد اعلام نکنند ولی این گونه نیست که به مانند آنان در مواضع سیاسی سست پایه باشند و در این راستا هر کجا که منافع شان ایجاب کرد به همان سمت بروند، اصولا اگر این افراد چنین خصوصیاتی داشتند که به آنان اصولگرا نمی گفتند، چرا که واژه اصولگرا در فرهنگ سیاسی کشور ما در مقابل همین تفکر در عرصه سیاسی بوجود آمده است و اصولگرایان به اصولی معتقد بوده و حاضر نیستند به خاطر منافع خویش از این اصول بگذرند. البته وجود سلائق مختلف در میان اصولگرایان قطعا به پویایی جامعه ما کمک کرده و ما نیز از وجود سلائق مختلف در چارچوب مصالح نظام و تبعیت از رهبری حمایت می کنیم.

 

منبع : نهال نیوز

انتخابات ریاست جمهوری دهم – آزادی 57

نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 12 شهریور 1396 10:47 ب.ظ
There is certainly a lot to find out about this topic. I really like all the points you've made.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :