تبلیغات
آزادی 57 - اقدامات دولت نهم در كردستان حقیقتاً درخور تحسین و تقدیر است
 
آزادی 57
بیا بروز باشیم
درباره وبلاگ


اینجا خورشید هیچوقت غروب نمیکنه! نه من میخوابم و نه تو باید بخوابی! همش بیداریم. از همه چی برای هم حرف میزنیم. از همه چی... فناوری و تکنولوژی های جدید، سیاسی، علمی، فرهنگی، تاریخی، اجتماعی، هنری، ادبی و ...
نخوابیا ؟!
مدیر وبلاگ : علی قربانی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
دوست دارید آزادی 57 بیشتر از کدوم اینا مطلب بزاره ؟
مقام معظم رهبری در دیدار اعضای هیئت دولت و مسئولان استان كردستان؛

 

اقدامات دولت نهم در كردستان حقیقتاً درخور تحسین و تقدیر است

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی كارهای انجام شده دولت نهم را در استان كردستان حقیقتاً درخور تحسین و تقدیر دانسته و تاكید كردند: باید با استمرار "كار بیوقفه و تلاش خستگی ناپذیر " و ادامه پیگیریهای مجدانه، فاصله واقعیتها را با توقعات، هر روز كمتر كرد تا مردم خوب این منطقه شاهد توسعه و پیشرفت سریعتر استان باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه ای كه با حضور معاون اول رئیس جمهور، اعضای هیأت دولت، استاندار كردستان، نماینده ولی فقیه در منطقه كردستان - "نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی "، و مسئولان دستگاههای مختلف كشوری و استانی برگزار شد، پیگیری جدی و اجرای كامل طرحهای مصوب برای بهبود وضع استان كردستان و شتاب بخشیدن به توسعه این استان را بسیار مهم و ضروری خواندند ...

 

حضرت آیت الله خامنه ای در این جلسه كه در پی نشستهای مختلف كارشناسی مسئولان اجرایی و استانی تشكیل شده بود، انتظار مردم را برای تحقق كامل طرحهای مصوب یادآوری و تأكید كردند: بگونه ای برنامه ریزی كنید كه همه این طرحها بدون استثنا، با سرعت لازم و صددرصد اجرا شود و مردم مؤمن و صمیمی استان كردستان در مدت زمان معقول، آثار عملی آنها را مشاهده كنند.

ایشان استعدادها و امكانات طبیعی استان كردستان را، زمینه های مناسبی برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال مولد دانستند و افزودند: برخی از ظرفیتهای طبیعی منطقه، می تواند بخش تجارت و صادرات استان را فعال تر كند.
حضرت آیت الله خامنه ای، پرورش استعدادهای برجسته جوانان منطقه كردستان را منبع و منشای قابل تكیه ای برای پیشرفت استان خواندند و افزودند: این استان، منطقه ای استعداد خیز است و لازم است با حمایت از نخبگان و استعدادهای خوب آن، توجه نظام اسلامی به نخبه پروری در مناطق مختلف كشور از جمله منطقه كردی را ملموس تر كرد.

ایشان با اشاره به امنیت خوب موجود در استان افزودند: ضمن هوشیاری در مقابل استمرار تحریكات و توطئه های دشمنان، امنیت استان را هرچه پایدارتر و عمیق تر كنید.
حضرت آیت الله خامنه ای مردم مؤمن، غیور و وفادار استان كردستان را، همچون همیشه آماده فداكاری و ایثار در دفاع از نظام اسلامی و ایران بزرگ دانستند و خاطرنشان كردند: در همه زمینه ها به این مردم با فرهنگ و دلبسته ی به نظام تكیه كنید.

رهبر انقلاب اسلامی، فعالیت جدی شورای توسعه غرب كشور را، ضروری برشمردند و افزودند: لازم است این شورا با همه جانبه نگری، توجه كامل به واقعیات و استفاده از نمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، بطور مستمر درباره حل مشكلات و تسریع در پیشرفت استان تصمیم گیری و تصمیمات را با جدیت پیگیری كند.

ایشان با تشكر از استاندار فعال كردستان، كارهای انجام شده دولت نهم را در این استان، حقیقتاً درخور تحسین و تقدیر دانستند و افزودند: البته كارهای فراوانی وجود دارد و مردم استان نیز توقعات زیادی دارند كه با توجه به محدودیت منابع مالی، باید با استمرار "كار بیوقفه و تلاش خستگی ناپذیر " و ادامه پیگیریهای مجدانه، فاصله واقعیتها را با توقعات، هر روز كمتر كرد تا مردم خوب این منطقه شاهد توسعه و پیشرفت سریعتر استان باشند.

در این جلسه آقای داودی معاون اول رئیس جمهور در گزارشی از تصمیمات و طرحهای تصویب شده برای جبران عقب ماندگیها و شتاب بخشیدن به توسعه استان كردستان اعلام كرد: تلاش می شود با سرمایه گذاری بیشتر در بخش صنعت و كشاورزی نوعی توازن میان بخشهای مختلف استان ایجاد شود.
گسترش امكانات دانشگاهی و خوابگاههای دانشجویی، توسعه دانشگاه پیام نور - تكمیل بیمارستان 540 تختخوابی - گازرسانی به 400 روستا - تأمین آب آشامیدنی شمار بیشتری از روستاها - اعطاء تسهیلات بانكی برای متقاضیان ماشینهای كشاورزی - توسعه امكانات و برنامه های صدا و سیما - احداث كارخانه تولید قطعات مسكن پیش ساخته - تصمیم گیری درباره تسریع در روند تخصیص ارز مورد نیاز پتروشیمی كردستان و اجرای طرحهای اشتغال زا، از جمله مصوباتی بود كه معاون اول رئیس جمهور در سخنان خود به آنها اشاره كرد.

در این جلسه آقای نوذری وزیر نفت اعلام كرد: 98 درصد جمعیت شهری و 180 روستای استان از نعمت گاز برخوردارند كه تا پایان امسال مردم 100 روستای دیگر از گاز بهره مند می شوند.

آقای محرابیان وزیر صنایع و معادن هم با اشاره به رشد شاخص های مختلف استان گفت: با توجه به عقب ماندگیهای استان، نیاز فراوانی به سرمایه گذاری وجود دارد.
وزیر صنایع افزود: مبلغ 500 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ دو درصد برای توسعه صنعتی استان در نظر گرفته شده است.

آقای فتاح وزیر نیرو هم در گزارشی متوسط بارندگی در استان كردستان را 2 برابر متوسط كشور اعلام كرد و گفت: 11 سد در استان در حال احداث و 20 سد هم در حال مطالعه است ضمن آنكه در دو سال آینده ظرفیت 640 مگاواتی نیروگاه سنندج به هزار مگاوات افزایش می یابد و زیرساختهای توسعه استان آماده تر می شود.

آقای بهبهانی وزیر راه و ترابری هم در این جلسه از طرحهای مهم ریلی و راهسازی در غرب كشور از جمله روند اجرای راه آهن تهران - همدان - سنندج، و جاده های "سنندج - مریوان "، "همدان - بیجار " و همدان - سنندج گزارش داد.

در ادامه جلسه آقای واعظ زاده معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به راه اندازی دفتر بنیاد ملی نخبگان در آینده ای نزدیك در سنندج گفت: بزودی نمایشگاه دستاوردهای ابداعی و ابتكاری در استان برگزار خواهد شد تا تعداد بیشتری از نخبگان و استعدادهای جوان استان شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند.

آقای زاهدی وزیر علوم هم در زمینه جذب نخبگان، از راه اندازی پارك علم و فناوری و افزایش رشته های دكتری و كارشناسی ارشد و نیز راه اندازی واحدهای دانشگاهی در چهار شهر خبر داد.

آقای مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به افزایش قابل توجه سفرهای نوروزی به كردستان گفت: افزایش نگاه مثبت و فرهنگی به كردستان، امكان استفاده بیشتر از ظرفیتهای طبیعی و گردشگری را برای اشتغال آفرینی و توسعه استان فراهم می كند.

در این جلسه آقای مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از بررسی طرحهایی با اعتبار 150 میلیارد تومان و نماینده بنیاد مستضعفان از مطالعه و تلاش برای اجرای 4 طرح عمرانی از جمله ساخت نیروگاه و احداث هتل 3 ستاره خبر دادند.

در ادامه جلسه سردار سرلشكر جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران، با اشاره به امنیت خوب استان كردستان گفت: تلاش می كنیم امنیت موجود را با تكیه بر مردم مؤمن و وفادار استان كاملاً پایدار كنیم.

سرتیپ نجار وزیر دفاع هم در ادامه جلسه اعلام كرد تا پایان امسال، پاكسازی استان كردستان از مین های برجای مانده پایان می یابد.

استاندار كردستان نیز گزارش كوتاهی از فعالیتهای انجام شده برای توسعه استان بیان كرد.

آقای شعبانی نماینده "سنندج، دیواندره و كامیاران " و آقای محمدی نماینده "مریوان و سروآباد " هم در سخنان كوتاهی، لزوم سرمایه گذاری بیشتر و توجه به صنایع تبدیلی استان را خاطرنشان كردند.

منبع :  خبــرگزاری فارس

انتخابات ریاست جمهوری دهم – آزادی 57

نوع مطلب : هنری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:54 ب.ظ
Good post. I'm going through a few of these issues as well..
دوشنبه 13 شهریور 1396 10:14 ق.ظ
Hmm is anyone else having problems with the images on this
blog loading? I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any suggestions would be greatly appreciated.
شنبه 23 اردیبهشت 1396 01:42 ق.ظ
We're a group of volunteers and starting a
new scheme in our community. Your web site provided us with valuable info to work on. You have done an impressive job and our entire community will
be thankful to you.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :